نسیم سحر

جدید ترین مطالب
بخش بایگانی

آخرین ارسالی های انجمن

وبگردی

خرید آنلاین با کد تخفیف جدید دیجی کالا می مارکت شاپ

کد تخفیف خرید لباس

کد تخفیف خرید لباس

کد تخفیف خرید کالای دیجیتال

خرید کفش با کد تخفیف

 

آية اللّه حاج ميرزا محمّد ثقفى صاحب تفسير روان جاويد در تفسير قرآن مجيد

محل تولد: تهران 
تاريخ تولد: 1313 ق 
تارخ وفات: 1405 ق 
استادان: ابو الفضل تهرانى‏ و آيت اللّه حائرى‏ و آيت اللّه رفيعى قزوينى‏  
شاگردان:؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

معرفي تفسير:
 تفسير روان جاويد در تفسير قرآن مجيد
 
روش تفسير:
مؤلّف در ابتدا رويکرد کلّى تفسيرى خود را اينگونه توضيح مى‏ دهد:« از جهات قرآن, جهتى را در نظر گرفتم که براى آن نازل شده، و آن هدايت متّقين است». دوم اينکه چون در تفسير، توجّه به احاديث مأثور ضرورت دارد و فهم بسيارى از آيات قرآنى جز در پرتو تبيين معلّمان وحى ممکن نيست، ايشان« تفسير صافى»، اثر مرحوم فيض کاشانى( رضوان اللّه عليه) را ملاک قرار داده و روايات تفسيرى را از اين کتاب برگزيده است. سديگر آنکه مخاطب مؤلّف در اين تفسير، عموم هستند و براى آنکه به همه آنان نفع برسد« تا توانسته مطالب را تنزّل داده و عبارات را ساده نوشته است».

 تأکيد مؤلّف بر اين سه عنصر اصلى و به ويژه عنايت به وجهه هدايتى قرآن، موجب شده است که مؤلّف در مقام تفسير آيات از بحث‏هاى تفصيلى و تخصصّى، خصوصا بحث‏هاى فنّى و ادبى- که در بسيارى از تفسيرهاى قديم رواج داشته است- فاصله بگيرد, امّا به مباحث علمى کلامى و فلسفى، تا آنجا که به ابعاد هدايتى قرآن ارتباط دارد، بيشتر بپردازد.

 روش کار بدين صورت است که مؤلّف ابتدا يک يا چند آيه از يک سوره را مى ‏آورد، آنها را ترجمه مى‏ کند و سپس به تفسير مى ‏پردازد. گاه نيز مطالبى را افزون بر تفسير آيه، با عناوين ايقاظ، شرح، ارشاد، تحقيق و... ارائه مى‏ کند. در تفسير آيات، گذشته از تأکيدى که بر نقل روايات بر پايه تفسير صافى دارد، مهمترين نکات مربوط به آيه را مطرح مى‏ نمايد. اين نکات و آنچه به صورت استطرادى ارائه مى‏ کند، ممکن است درباره قرائت آيه، شأن نزول آن يا بحثى کلامى، فقهى، تاريخى و امثال آن باشد. 

 

آثار مفسر: تفسير روان جاويد و دست نوشته هاي بسياري در موضوعات قرآني

نسیم سحر دات آی آر

تعجیل در ظهور آقا امام زمان عج صلوات

کد تخفیف خرید لباس

کد تخفیف خرید لباس

کد تخفیف خرید کالای دیجیتال

خرید کفش با کد تخفیف

 

مطالب مرتبط

تظرات ارسال شده

کد امنیتی رفرش

همنوعان

  • سرگرمی
  • مذهبی
  • سبک زندگی
  • موسیقی
  • سلامتی
  • پوست و مو
  • بیوگرافی
  • 6 روش موثر جلوگیری از ریزش مو طبیعی + 8 درمان instagram آشپزی آموزش بازی قدیمی و سنتی آموزش پیتزا مخلوط دلبر آموزش پیتزا مخلوط دلبر / پیتزا مخلوط ایتالیایی آهنگ احادیث و سخنان افزایش فالوور اینستاگرام امام حسین انواع روش های رایگان کسب درآمد از اینستاگرام اینستاگرام بازی بیوگرافی تکنولوژی جذابیت جلوگیری از ریزش مو جملات زیبای تبریک عید سعید غدیرخم 1401 خودرو خودرو شیائومی خودروی برقی هوشمند شیائومی آماده عرضه شد + عکس دانلود مداحی جدید محرم دهان و دندان ریزش مو زیبایی سبک زندگی سرگرمی سلامتی شعر شیائومی عکس تبریک عید غدیرخم عید سعید غدیرخم فالوور رایگان مداحی مذهبی معرفی 10 بازی های قدیمی و سنتی جذاب موسیقی پوست پوست و مو پیام تبریک عید سعید غدیرخم 1401 پیتزا پیتزا ایتالیایی کسب درآمد از اینستاگرام کسب و کار گردشگری


    پرسش و پاسخ همنوعان